Dziecięca wyobraźnia

Dziecięca wyobraźnia

Nasze zabawki są skonstruowane tak, aby dzieci mogły same odkrywać ich nowe funkcje oraz zastosowania. Zabawa Dziabągami zachęca do tworzenia i myślenia abstrakcyjnego. W ten sposób dzieci rozwijają swoją kreatywność, poznają nowe sposoby postrzegania rzeczywistości i rozwiązywania problemów, a także panowania nad własnymi emocjami. Geometryczne, nieoczywiste formy Kokodyli pobudzają wyobraźnię i zachęcają dzieci do własnych interpretacji.

idź do sklepu

Sensoryczne wypełnienia

Podczas zabawy dzieci wyczuwają różnorodne struktury i kształty, odkrywając cechy przedmiotów. Przesypujące się ziarenka, łuski czy kuleczki różnią się gramaturą, wagą lub dźwiękiem jaki wydają przy poruszaniu. To wszystko sprawia, że dotykanie zabawek jest bardzo przyjemne, intryguje, pobudza wyobraźnię i zachęca dzieci dzieci do chwytania, dotykania, ugniatania, podrzucania i pracy rączkami.

 

W ten sposób maluchy stymulują zmysł dotyku, co ma ogromny wpływ na rozwój układu nerwowego i oddechowego dziecka. Prawidłowo rozwinięty zmysł dotyku odgrywa istotną rolę w poznawaniu „mapy” własnego ciała, planowaniu ruchu, poczuciu równowagi i refleksu.

idź do sklepu
Sensoryczne wypełnienia
jaktodziala5

Kojące termoforki

Woreczki z pestkami wiśni i winogron podgrzane w piekarniku lub mikrofalówce oddają ciepło przez długi czas. Dzięki temu potrafią uspokoić i przyjemnie ukoić dzieci do snu. Świetnym sposobem na poprawienie krążenia i polepszenie samopoczucia maluszka są masaże ciepłymi pestkami. Są niezwykle pomocne w walce z kolkami i bólami brzuszka.

 

Termoforki są dodatkami do zabawek, nie są zabawkami samymi w sobie.

idź do sklepu

Na dobry sen

Nasze zabawki zaprojektowane są w taki sposób, aby dostarczać subtelnych bodźców i w naturalny sposób stymulować zmysły. Potrafią uspokoić maluszka oraz pomóc mu usnąć.

 

Jeśli coś nie daje Ci zasnąć dobrze jest przytulić Kokodyla… można poczuć się przy nim bezpiecznie, pomiętosić jego łapki albo nosek, przykryć swoje oczka jego skrzydełkami albo poddać się kojącemu zapachowi lawendy. Dzieci powinny czuć się bezpieczne i rozumiane, a często ulubione zabawki mogą zaoferować im dodatkowe wsparcie.

 

Wiele zabawek na rynku nastawionych jest na odbiór wizualny lub bardzo silne bodźce słuchowe, które w rezultacie tworzą chaos i są odbierane przez noworodka lub dziecko autystyczne jako niepokojące. Kokodyle zaprojektowane są w taki sposób, aby dostarczać subtelnych bodźców dotykowych lub słuchowych.

idź do sklepu
jaktodziala4
jaktodziala2

Niedoceniony zmysł dotyku

Dotyk jest najwcześniej dojrzewającym spośród wszystkich zmysłów. Stymuluje układ nerwowy, oddechowy i odpornościowy organizmu, odgrywając kluczową rolę w prawidłowym rozwoju dzieci. Poprzez dotyk niemowlaki odbierają ok 80% bodźców ze świata zewnętrznego. Za pośrednictwem skóry, gdzie znajduje się najwięcej receptorów, poznają tzw. „mapę” własnego ciała, odczuwają ciepło, zimno, ból, poznają kształty i struktury przedmiotów. Dotyk odgrywa istotną rolę w planowaniu ruchu, wpływa na koncentracje uwagi, równowagę, refleks, pomaga w rozwoju percepcji wzrokowej oraz zdolności manualnych.

 

Nasze zabawki dostarczają dzieciom zróżnicowane bodźce dotykowe, dzięki czemu uczą prawidłowo odbierać informacje z otoczenia oraz sprawiają, że nowe doznania są bardziej przyjemne i czytelne dla najmłodszych.

idź do sklepu

Motoryka i koordynacja ruchowa

Podczas zabawy Dziabągami dzieci wykonują najróżniejsze ćwiczenia fizyczne: przeciągają się, siłują, otulają, pokonują przeszkody. Rozwijają w ten sposób swoją motorykę, usprawniają koordynacje ruchową, poczucie równowagi oraz refleks. Wielkie pufy z kuleczkami w środku są świetnym pomysłem, aby zachęcić maluchy do wykonywania pierwszych ćwiczeń, które w przyszłości pomogą sprawnie chodzić, biegać, fikać koziołki i cieszyć się dobrym zdrowiem. Dziabągi świetnie sprawdzają się również jako pomoce podczas zajęć psychoruchowych, gimnastyki czy ćwiczeń tanecznych.

 

Jak rozwijać małą motorykę u dzieci?

 

O rozwój małej motoryki, czyli sprawności ruchowej dłoni, warto dbać już od najwcześniejszych lat życia dziecka. Jest to istotne z uwagi na fakt, że stanowi to znakomite przygotowanie ręki do nauki pisania. Zabawki sensoryczne są świetnym sposobem na rozbudzanie świadomości i wrażliwości dłoni. Sznurowane Kokodyle nauczą wszystkie dzieci trudnej sztuki wiązania sznurowadeł, węzełków i supełków, ćwicząc przy tym koncentrację i rozwijając zdolności manualne.

idź do sklepu
jaktodziala6

Najpopularniejsze produkty