fbpx

Gry kreatywne

Sensoryczne Memo – stworzyliśmy nową, dotykową odsłonę klasycznej gry pamięciowej, polegającą na odnajdywaniu sensorycznych par poprzez dotyk.

 

Jest to minimalistyczna i bardzo zaskakująca wersja gry dla najmłodszych, która uruchamia i pobudza pracę zmysłów innych niż wzroku – najbardziej stymulowanego w codziennym życiu i zabawie.

 

Nasze Sensoryczne Memo skupia uwagę dzieci na wyczuwaniu i porównywaniu cech przedmiotów, ich struktur, kształtów, wagi czy dźwięków jakie wydają przy poruszaniu. Zabawa stymuluje niezwykle cenny zmysł dotyku, ćwiczy małą motorykę, trenuje pamięć i spostrzegawczość, rozwija wyobraźnię, a także uczy rywalizacji.

nasz sklep

Sensoryczne wypełnienia

Podczas zabawy dzieci wyczuwają różnorodne struktury i kształty, odkrywając cechy przedmiotów. Przesypujące się ziarenka, łuski czy kuleczki różnią się gramaturą, wagą lub dźwiękiem jaki wydają przy poruszaniu.

 

To wszystko sprawia, że dotykanie zabawek jest bardzo przyjemne. Intryguje, pobudza wyobraźnię i zachęca dzieci do chwytania, dotykania, ugniatania, podrzucania i pracy rączkami. W ten sposób maluchy stymulują zmysł dotyku, co ma ogromny wpływ na rozwój układu nerwowego i oddechowego dziecka.

 

Prawidłowo rozwinięty zmysł dotyku odgrywa istotną rolę w poznawaniu „mapy” własnego ciała, planowaniu ruchu, poczuciu równowagi i refleksu.

nasz sklep
jaktodziala5

Kojące termoforki

Woreczki z naturalnymi pestkami wiśni i winogron podgrzane w piekarniku lub mikrofalówce oddają ciepło przez długi czas. Dzięki temu zabawki z termoforkami potrafią uspokoić i przyjemnie ukoić dzieci do snu.

 

Świetnym sposobem na poprawienie krążenia i polepszenie samopoczucia maluszka są masaże ciepłymi pestkami. Są niezwykle pomocne w walce z kolkami i bólami brzuszka.

 

Termoforki nie są zabawkami samymi w sobie. Pestki umieszczone są w lnianych woreczkach znajdujących się w środku zabawek. Należy je wyjąć z zabawki przed podgrzaniem, a także przed praniem zabawki.

nasz sklep

Sen i emocje

Nasze zabawki zaprojektowane są w taki sposób, aby dostarczać subtelnych bodźców oraz w naturalny sposób stymulować zmysły. Potrafią uspokoić maluszka oraz pomóc mu zasnąć.

 

Dzieci powinny czuć się bezpieczne i rozumiane, a często ulubione zabawki mogą zaoferować im dodatkowe wsparcie. Zabawka w łóżeczku daje wrażenie bliskości i otulenia zapewniając maluszkowi poczucie bezpieczeństwa.

 

Wiele zabawek na rynku nastawionych jest na odbiór wizualny lub bardzo silne bodźce słuchowe, które w rezultacie tworzą chaos i są odbierane przez noworodka lub dziecko autystyczne jako niepokojące. Kokodyle zaprojektowane są w taki sposób, aby dostarczać delikatnych bodźców zmysłowych. Dotykanie i odkrywanie intrygujących struktur naszych zabawek zajmie uwagę maluszka na długi czas.

 

Kokodyle uczą też wyrażać emocje, okazywać empatię oraz nawiązywać pierwsze kontakty. Dlatego warto docenić rolę pluszaków, to pierwsi przyjaciele naszych dzieci!

nasz sklep
jaktodziala2

Niedoceniony zmysł dotyku

Dotyk jest najwcześniej dojrzewającym spośród wszystkich zmysłów. Stymuluje układ nerwowy, oddechowy i odpornościowy organizmu, odgrywając kluczową rolę w prawidłowym rozwoju dzieci. Poprzez dotyk niemowlaki odbierają ok 80% bodźców ze świata zewnętrznego. Za pośrednictwem skóry, gdzie znajduje się najwięcej receptorów, poznają tzw. „mapę” własnego ciała, odczuwają ciepło, zimno, ból, poznają kształty i struktury przedmiotów. Dotyk odgrywa istotną rolę w planowaniu ruchu, wpływa na koncentracje uwagi, równowagę, refleks, pomaga w rozwoju percepcji wzrokowej oraz zdolności manualnych.

 

Nasze zabawki dostarczają dzieciom zróżnicowane bodźce dotykowe, dzięki czemu uczą prawidłowo odbierać informacje z otoczenia oraz sprawiają, że nowe doznania są bardziej przyjemne i czytelne dla najmłodszych.

nasz sklep

Motoryka i koordynacja ruchowa

Podczas zabawy Dziabągami dzieci wykonują najróżniejsze ćwiczenia fizyczne: przeciągają się, siłują, otulają, pokonują przeszkody. Rozwijają w ten sposób swoją motorykę, usprawniają koordynacje ruchową, poczucie równowagi oraz refleks.

 

Wielkie pufy z kuleczkami w środku są świetnym pomysłem, aby zachęcić maluchy do wykonywania pierwszych ćwiczeń, które w przyszłości pomogą im sprawnie chodzić, biegać, fikać koziołki i cieszyć się dobrym zdrowiem. Dziabągi świetnie sprawdzają się również jako pomoce podczas zajęć psychoruchowych, gimnastyki czy ćwiczeń tanecznych.

 

Jak rozwijać małą motorykę u dzieci?

 

O rozwój sprawności ruchowej dłoni warto dbać już od najwcześniejszych lat życia dziecka. Zabawki manipulacyjne są świetnym sposobem na rozbudzanie świadomości i wrażliwości dłoni, dzięki czemu przygotowują rękę do nauki pisania, rysowania oraz wykonywania precyzyjnych ruchów.

Sznurowane Kokodyle nauczą wszystkie dzieci trudnej sztuki wiązania sznurowadeł, węzełków i supełków, ćwicząc przy tym koncentrację i rozwijając zdolności manualne.

nasz sklep

Zabawki specjalistyczne

Nasze zabawki świetnie sprawdzają się jako pomoce w terapii integracji sensorycznej, podczas zajęć psycho-ruchowych, rehabilitacyjnych lub w gimnastyce. Duże, miękkie Dziabągi i pufy mają wiele praktycznych zastosowań, służą jako wałki podpierające ciało lub elementy urozmaicające ćwiczenia. Pełnią też funkcję poduch relaksacyjnych.

 

Projektujemy również z myślą o dzieciach niewidomych lub niedowidzących. Zróżnicowane sensoryczne wypełnienia zabawek stymulują zmysł dotyku, co przyczynia się do lepszego rozwoju motoryki, koordynacji ruchowej oraz świadomości własnego ciała. Kontrastowe, czarno-białe kolory zabawek mają za zadanie pobudzać zmysł wzroku, a dźwięki kuleczek, łusek czy grzechotek w subtelny sposób wpływają na słuch.

 

Zabawki mają też wymiar emocjonalny. Są niezwykle przyjemne w dotyku, działają antystresowo, uczą koncentracji, potrafią intrygować i zająć uwagę dziecka na długi czas.

 

Najważniejsze, aby terapia przybrała formę zabawy i była przyjemna dla wszystkich maluchów!

nasz sklep
Nie masz uprawnień, żeby się zalogować